Žagarės Kleckų šventė vėl kviečia į Žiurius!

Joniškio krašto kulinarinio paveldo mugė vėl kviečia į Žiurius

Š.m. rugsėjo 5 dieną Žiurių kaime vėl šurmuliuos Žiemgalos krašto kulinarinio paveldo mugė. Šios šventės organizavimo tradicijas perima Žiemgalos krašto kulinarinio paveldo asociacija. Tai – Žiemgalos regiono (pietų Latviją ir Šiaurės Lietuvą) kulinarinio paveldo puoselėtojus vienijanti organizacija, kurios tikslai – skatinti tarptautinį bendradarbiavimą, savanorišką veiklą, verslo plėtrą ir vietos bendruomenių vystymą, išsaugoti kultūros paveldą, vystyti nacionalinį, pilietinį ir kultūrinį identitetą, organizuoti laisvalaikį, plėtoti pilietinį, neformalų ugdymą ir t.t. Žiemgalos krašto kulinarinio paveldo asociacija įregistruota tik šiais metais, tačiau jos planuose – ne tik Joniškio krašto kulinarinio paveldo mugės organizavimas, tačiau ir kraštiečių gaminamų tradicinių patiekalų pristatymas nacionalinėse ir tarptautinėse mugėse, patentuoto Žiemgalos krašto kulinarinio paveldo ženklo populiarinimas, žiemgalių maisto gamintojų – lietuvių ir latvių – vienijimas ir aktyvinimas.

Daugiausia dėmesio šiųmetinei šventei bus skiriama tradiciniam Žiemgalos krašto alui, todėl ne veltui šventė pavadinta „Alaus mūšio“ vardu. Žiemgalos krašto aludariai pristatys savo produkciją, kurios paragauti galės visi norintieji. Alų vertins kompetentinga komisija, kurios sudėtis kol kas laikoma paslaptyje, o alaus mūšio laimėtojai bus apdovanoti prizais. Todėl visi Žiemgalos krašto aludariai, norintys pristatyti savo produkciją, kviečiami registruotis telefonu +370 698 04385 iki rugpjūčio 31 dienos.

Be tradicinio alaus šventėje bus galima pasimėgauti ir kitais Žiemgalos kraštui būdingais ir pagal senąją receptūrą gaminamais patiekalais: Žiurių kaimo bendruomenės kleckais, gaminamais iš ruginių miltų, joniškietiškais virtieniais su įvairiausiais įdarais, tradicijas išlaikiusiais sūriais, vaisiais kvepiančiais saldainiais, įvairių skonių „zaptėmis“ (uogienėmis), skirtingų uogų ir vaisių vynais bei kitais patiekalais. Šventės eigai diriguos Joniškio garbės pilietis Juozas Šalkauskas, skambės Rūtos ir Jono dueto atliekamos dainos, savo įžvalgomis pasidalins profesorius Libertas Klimka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *